Kaip nustayti savo spalvinį tipą?

Asmeninis stilius – labai individualus kiekvienam pagal asmenybę, gyvenimo būdą, skonį bei išvaizdos ypatumus. Kuriant asmeninį aprangos stilių, išvaizdos ypatumai nusakomi atsižvelgiant į figūrą bei pasirenakant natūraliai išvaizdai tinkamas spalvas.

Kalbant apie tinkamas spalvas, tikriausiai jau matėte ir girdėjote, kad moterys pagal spalvinius tipus yra skirtsomos į šilto bei šalto spalvinio tipo. Taip pat dažnai jos suskirstomos į keturis metų laikų sezonus – vasarą, rudenį, žiemą ir pavasarį. Pavyzdžiui, esate auksinė šviesiaplaukė su gelsva oda ir pilkai žaliomis akimis. Pagal šią teoriją priskirtumėte save pavasariui. Tačiau tikro pavasario spalvos, jums per ryškios ir per intensyvios? Kodėl?

Iš savo patirties kasdien konsultuodama moteris įvaizdžio klausimais, galiu pasakyti, kad tik labai maža dalis patenka į vieną iš šių keturių spalvinių sezoninių tipų. Pastarajai merginai pavasario spalvos netinka, nes jos išvaizdoje mažai kontrastų, natūrali išvaizda tarsi prislopinta.

Norėdamos suprasti spalvų analizę, pirmiausia, turime suprasti spalvų teoriją, kuri nusakoma pagal tris spalvos aspektus arba matmenis. Jie yra:

I. Atspalvis ir temperatūra

Atspalvis apibrėžia objekto spalvų šeimą arba tai, kokia jo spalva – žalia, violetinė, oranžinė ir pan.

spalvų derinimas

Nors ir nėra visuotinai sutarta, kai kurias spalvas suvokiame kaip šiltesnes, o kitas – kaip šaltas. Tai dažnai vadinama spalvos temperatūra arba apatiniu tonu. Jis gali būti šiltas, šaltas arba šių dviejų derinys – neutralus.

Geltoną, oranžinę ir raudoną mes linkę sieti su šiluma, o violetinė, mėlyna ir žalia atrodo vėsios. Dažnai randamas spalvų ratas atrodo taip:

spalvų derinimas

Tačiau tokia nuomonė yra klaidinga. Bet kuri spalva gali turėti šiltų arba šaltų atspalvių – pagalvokite apie rūgščią geltoną (geltona sumaišyta su žalia) ir mandarinų geltoną (geltona sumaišyta su oranžine). Pirmasis bus vėsesnis nei antrasis. Žiūrėkite toliau pateiktus pavyzdžius:

Kaip nustayti savo spalvinį tipą
Kaip nustayti savo spalvinį tipą

II. Vertė (gylis)

Vertė nurodo spalvos gylį arba šviesią ar tamsią spalvą.
Prie šviesių spalvų buvo pridėta balta spalva ir jos vadinamos atspalviais. Panašiai prie tamsių spalvų buvo pridėta juoda spalva ir jos vadinamos atspalviais.

Kaip nustayti savo spalvinį tipą

III. Chroma / skaidrumas

Chroma apibrėžia spalvos sodrumą arba tai, kiek ji ryški (skaidri) ar prislopinta. Kitas būdas suprasti chromą yra pagalvoti, kokia spalva yra „artima pilkai“.

Aiškios, ryškios spalvos toli gražu neatrodo pilkos, nes yra labai sodrios. Kuo labiau pašalinamas sodrumas, tuo spalva priartėja prie pilkos spalvos ir tampa prislopinta.

Pilkos spalvos pridėjimas prie spalvos paverčia ją tonu.

Apibendrinant:

Kaip nustayti savo spalvinį tipą
spalvų derinimas

Dabar, kai suprantame spalvų teorijos pagrindus, galime pažvelgti į sezoninę spalvų analizę.

Sezoninė spalvų analizė nėra nauja koncepcija, ji kilo iš XIX amžiaus tapytojų impresionistų supratimo apie metų laikus. Norėdami tiksliai pavaizduoti kiekvieną sezoną, jie turėjo suprasti spalvas, kurios atspindi kiekvieną sezoną.

Tai reiškia, kad per sezoną gamta keičia savo spalvų rinkinį. Pagalvokite apie kraštovaizdžio spalvas, kai jie patiria keturis skirtingus pavasario, vasaros, rudens ir žiemos sezonus – gaivius pavasario atspalvius, švelnius vasaros tonus, žemiškus rudens atspalvius ir ledinius žiemos atspalvius. Šis spalvų pokytis atsiranda dėl to, kaip šviesa atsispindi gamtoje. Kiekvieną kartą, kai saulė keičia savo padėtį, ji nuspalvina pasaulį nauja šviesa.

Keturių metų laikų taikymas mados spalvų pasirinkimui įgijo visuotinį populiarumą devintajame dešimtmetyje. Ir tai daugiausia lėmė sėkminga Carole Jackson knyga „Nuspalvink mane gražiai“. Jos analizė sutelkė dėmesį į du iš trijų anksčiau aptartų spalvų dimensijų.

Knygos testas nustato, ar žmogaus spalvinis tipas yra:

ŠILTAS ar ŠALTAS (temperatūra)

ŠVIESUS ar TAMSUS (vertė)

spalvų derinimas

Todėl Jacksono knygoje sezoninis tipas priklauso nuo dviejų kintamųjų:

  1. Jūsų odos, plaukų ir akių atspalvio (šiltas/auksinis arba šaltas/peleninis);
  2. Koks šviesus ar tamsus yra jūsų bendras spalvinis tipas, ypač jūsų plaukai

Pagal keturių metų laikų teoriją, yra keturi galimi šių dviejų kintamųjų variantai:

  • Jei jūsų natūrali plaukų spalva šviesesnė nei vidutiniškai ruda, jūs esate pavasaris arba vasara; jei tamsesnė, jūs esate ruduo arba žiema.
  • Jei jūsų oda ir plaukai turi šiltą atspalvį arba esate natūrali raudonplaukė, jūs esate pavasaris arba ruduo; Jei jūsų oda turi melsvą, šaltą atspalvį, o jūsų plaukai yra blizgesni be auksinių ar raudonų atspalvių, jūs esate vasara arba žiema.

 

 

Kai kurie žmonės, be jokios abejonės, patenka į vieną iš šių keturių kategorijų. Tačiau kas, jei esate šiltos odos ir šviesi, o pavasario spalvos jums per intensyvios? Vasaros spalvos yra mažiau prisotintos, tačiau jums  jos yra per kietos. Kas dabar?

Tiesa ta, kad dauguma žmonių nepatenka į vieną iš keturių originalių sezonų – jau nekalbant apie tai, kad modelis neatsižvelgė į tamsiaodžius žmones.

Priežastis, kodėl ši  analizė tinka ne visiems, yra ta, kad joje trūksta vieno esminio aspekto. Ir tai yra trečiasis „chromos“ spalvų matmuo. Chroma skiria stiprias, sodrias spalvas nuo silpnų, pilkšvų.

Aukšta chroma = aiškus ir ryškus
Žema chroma = prislopinta ir švelni

Jei pažvelgsite į kiekvieno iš keturių spalvinių sezonų spalvų paletę, pastebėsite, kad nors pavasario ir žiemos spalvos yra aiškios ir ryškios, vasaros ir rudens spalvos yra prislopintos ir blankios.

 

Pridėjus chromą prie keturių sezonų spalvų analizės, sukuriamas tikslesnis modelis. Dėl trijų spalvų aspektų atsiranda šešios, o ne keturios savybės:

 

  1. ŠILTAS arba ŠALTAS (temperatūra);
  2. ŠVIESUS arba TAMSUS (vertė);
  3. RYŠKUS arba PRISLOPINTAS (chroma).

LEVEL UP atlikdami spalvinio tipo analizę atsižvelgiame į visus Jūsų natūralios išvaizdos aspektus.

Remdamiesi šešiais spalvinio tipo nustatymo matmenimis, galime nusakyti ne tik kokias spalvas pasirinkti, bet kaip derinti drabužius tarpusavyje: ar tinkama derinti panašaus atspalvio spalvas, ar galimi kontrastai, ar reikalingi ryškūs akcentai ar geriau atrodys pasteliniai įvaizdžiai. Kam tinka juodos ir baltos derinys, kam pilkintos žalios ir rudos, o kas gali derinti žalią su oranžine ir atrodyti puikiai.

 

Mūsų spalvų analizė itin aktuali pasirenkant metalus. Akivaizdu, kad vieni žmonės geriau atrodo su sidabru ar auksu. Tačiau yra tokių, kuriems tinka abu, nors spalvinis tipas šiltas. Taip pat nustatome ar Jums tinka blizgūs metalai ar matiniai, kokie akmenys ir ar Jums tiks tamsintas, o gal rožinis metalas.

Pagal keturių sezonų spalvinę analizę yra priskiriamos specifinės paletės. LEVEL UP atsisako konkrečios paletės, nes mes netikime, kad Jūs ieškosite konkrečios spalvos drabužio. Daug svarbiau suprasti, kokiomis savybėmis turi pasižymėti spalva ir kaip turi atrodyti visas derinys, kad atrodytų harmoningas su visa išvaizda.

 

 

Taigi, internete randami spalvinio tipo nustatymo testai pagal venų spalvą – jei riešo venos žalios – esate šilto tipo, jei mėlynos – šalto. Prie veido dedamas auksas ir sidabras, mėlyna ir  orznžinė spalva, ir nustatoma, kurios spalvos atrodo geriau. Akivaizdu, kad auksas bei oranžinė spalva labiau tinka šiltam tipui, o sidabras bei mėlyna spalva – šaltam tipui. Jei tinka abu, priskiriate save neutraliam tipui.

Jau supratote, kad tai yra iš dalies teisinga teorija, tačiau tai tik pirminis žingsnis. Po jo vertinami išvaizdos kontrastai, intensyvumas ir natūralaus spalvišumo pilkumas, skaidrumas.

 

Užsisakykite asmeninio stiliaus arba įvaizdžio formavimo paslaugą LEVEL UP

REGISTRUOTIS

Spalvų analizė grindžiama šiomis savybėmis:

  • Odos, plaukų ir akių atspalvis.
  • Šaltos spalvos yra mėlynos, juodmedžio, violetinės, bordo, rausvos, mėlynos-juodos, porceliano baltos, rausvai rausvos arba mėlynos rožinės spalvos.
  • Šiltos spalvos turi geltoną, dramblio kaulo, smėlio, karamelės, medaus, aukso, persikų, vario, tamsios arba auksinės bronzos atspalvį.
  • Nuo šviesios iki tamsos ir tai, kas mene žinoma kaip spalvos vertė. Taip pat analizuojamas kontrasto tarp šviesos ir terpės kiekis; vidutinė ir tamsi; šviesus ir tamsus.
  • Nuo ryškios iki švelnios ir tai, kas mene žinoma, kaip spalvos intensyvumas.
  • Atliekant analizę, naudojamos testerio užuolaidos, siekiant nustatyti kiekvienos odos, plaukų ir akių savybių diapazoną ir nustatyti, kiek kliento natūralus spalviškumas patenka į tą diapazoną.

Kaip spalvų teorijos principai gali būti naudingi jūsų drabužių spintai?

Spalvų analizė suteikia žmonėms galimybę dėvėti bet kurią vaivorykštės spalvą, jei tai tinkamas jos atspalvis, vertė ar ryškumo lygis.

Dėvint spalvas, kurios išlygina veido spalvą, pagyvina akis ir plaukus bei verčia spindėti, gerokai pegerėja nuotaika ir atrodote kur kas patraukliau.

Jaučiatės pakylėti ir tuo pačiu labiau pasitikintys savimi bei harmonijoje su savimi.